Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli | Bostanlı koltuk yıkama - Bostanlı Stor ve zebra perde yıkama - Şemikler -Örnekköy- Nergiz - Çiğli - Balatçık - Mavişehir - Gümüşpala 0545 583 17 28

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Halı alırken hepimiz ne kadar kullanacağımıza oranla fiyat araştırmasına girişiyoruz. Ancak neyin ne kadar ettiğini kavramak için iplik özelliklerini bilmemizde fayda var.

Halının temel malzemesi olan ipliğin cinsi kaliteyi belirleyen noktalardandır.

İplik çeşitleri, naylın, polipropilen, polyester, akrilik, yün ve karışımlardır.

Biraz detaya girmek gerekirse;

Naylon: Kolay yıpranmayan, esnek, türlü mobilyaların ağırlığını kaldırabilen bir türdür.

Renk seçeneği olan bir alternatiftir.

Her kullanım alanı için uygun olduğu gibi çocuklu evler kullanımı da kolaydır; lekeleri ve kirleri kolaylıkla saklar.Polipropilen: bir diğer adı da olefindir. Kolay temizlenir. Nem ve küf için dayanıklılık gösterir.

Bu özellikleri sayesinde dış mekan çiminde, iç mekanda ise oyun alanlarında kullanımı tercih edilir.

Polyester: Hayatımızı kolaylaştıran ve hemen hemen giyilebilir tüm malzemelerde de yerini alan polyester renkler konusunda istenilen sonucu verir. Aynı zamanda lekelere karşı oldukça direnç gösterir.

Akrilik: Yün halılara benzerliği ile tercih edilen akrilik küflenme sorunlarını da ortadan kaldırır.

Yün: Daha pahalı ve kaliteli olan seçeneğimiz yün halılardır. Sentetiklere göre daha pahalıdır, evet. Ancak kullanım açısından bize hayat boyu eşlik edecek malzemelerden biridir.

Karışımlar: İpliklerin karışımı sayesinde hem kaliteden hem de zevkinize göre yapacağınız alışverişten vazgeçmemiş olursunuz. Günümüzde yün/naylon karışımlar; akrilik/polipropilen ya da naylon/polipropilen karışımlar da oldukça ilgi çekmektedir.

Sosyal Medya:
WhatsApp Destek