Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Evlerimizin vazgeçilmezlerinden olan halı ve kilimlerimiz evlerimize renk kattığı kadar zamanında iyi temizlenmediğinde hijyenik anlamda bize ve ailemize bir çok zararlar verebilmektedir.

 

Hızla büyüyen halı yıkama sektörü, halı yıkamada; su, enerji, insan gücünden tasarruf gibi olumlu artıları taşısa da halılarınızın doğru ellerde doğru makinelerle yıkanmadığında birçok olumsuzluğu beraberinde getirmektedir. 

 

Bostanlı koltuk yıkama - Bostanlı, Mavişehir, Karşıyaka, Nergiz , Şemikler 05455831728 nın güvenilir markası olan  Bostanlı koltuk yıkama - Bostanlı, Mavişehir, Karşıyaka, Nergiz , Şemikler 05455831728  son teknoloji full otomatik halı yıkama makineleriyle halılarınızı hijyenik bir biçimde yıkamaktadır. 

 

Halılarınızı kapınızdan; herhangi bir karışıklığa mahal vermemek için sipariş formu ile etiketleyerek teslim alıyoruz. 


Halı Yıkama Fabrikamıza gelen halılarınız sırasıyla; toz ve hav alma makinasından geçirilerek toz, pislik v.b arındırılır, otomatik halı yıkama makinesiyle detaylı bir şekilde yıkanır ve durulanır, yüksek devirli rulo santrifüj halı sıkma makinesi ile halı sıkma işlemi uygulanır, tamamen kapalı mekanda yüksek devirli hava motorları yardımıyla kurutması sağlanır, nem alma cihazlarının bulunduğu nem alma odasında nemden arındırılır, tamamen kurumuş ve nemden arındırılmış halılarınızın son leke ve temizlik kontrollerinin yapılması, parfümlenmesi, ambalajlanması ve uygun olduğunuz zamanda ücretsiz servisimiz ile evinize teslim edilmesini sağlıyoruz.

 

 • 1. AŞAMA: TOZ ALMA

  Ücretsiz servisimizle kapınızdan alınan halılarınızı, halı temizleme bölümüne almadan önce toz alma makinesinden geçiriyoruz. Makineden gecen halılar içindeki kum, toz, kıl ve buna benzer yabancı maddelerden arındırılır. Bu aşama halı temizleme (yıkama) konusunda en önemli aşamalardan birisidir. Toz makinesinden geçmeyen halıların içinde bulunan kum, toz vb. maddeler su ile temas ettiğinde çamur halini alır, çıkması imkânsız hale gelir ve halı yıkama aşamasında çıkması mümkün değildir.

 •  
 • 2. AŞAMA: HALI YIKAMA

  Toz dolabından geçen halılarınız 100% bitkisel Cleanvac halı şampuanı ile tam otomatik bant sistemli çift yönlü fırçalarla ön ve arkası dönüşümlü olarak halı yıkama makinesinden geçirilir. Varsa lekeye özel işlem uygulanır. Fırçalama işlemi bittikten sonra halı yıkama makinemizin son aşamasında halı üzerindeki şampuan ve su durulanıp vakumlanır.

 •  
 • 3. AŞAMA: SANTRİFÜJ

  Bant sistemli tam otomatik halı yıkama makinesinden gecen halılarınızı santrifüj makinesinde halının cinsine göre uygun devirde sıktırarak üzerindeki fazla suyun atılması sağlanır. Halı üzerindeki yaklaşık 95% oranındaki suyun atılmasından sonra halının hem daha kısa zamanda kuruması sağlanır hem de halı ilmiklerinin yıpranması önlenmiş olur. Halı santrifüj makinesine rulo halinde koyulduğu için sıkma esnasında hiç bir zaman zarar görmez.

 •  
 • 4. AŞAMA: HAVALANDIRMA ASKILARI

  Santrifüjden çıkan halılarınız kurutma odasına alınmadan önce havalandırma askılıklarına asılıp havalandırılır. Kurutma odamıza alınan halılarınız tamamen elektrikli, sıcak hava üfleyen ve aynı zamanda ortamdaki nemi çeken makine ile 8 saat gibi kısa bir sürede kurutulur.

 •  
 • 5. AŞAMA: HAV ALMA

  Kurutma odasından çıkan halılarınız hav alma makinesinde havı alınıp yatımına taranarak kalite kontrolden geçirilir ve paketlemeye alınır. Halı yıkama işleminde paketleme bölümü önemli bir aşamadır lekesi çıkmamış halılarınızı tekrar yıkama bölümüne alınır.

 •  
 • 6. AŞAMA: PAKETLEME

  Havı alınan ve yatımına taranan pırıl pırıl ve tertemiz halılarınız müşteri numarasına göre ayrılır ve zaman kaybetmeden siz değerli müşterilerimize ücretsiz servisimizle teslim edilir.

 •  
 • ÖZEL HALI TÜRLERİ

  Özel halı yıkama hizmetinde bir dizi teknikler kullanılır. Yün halı, Isparta halı, hereke halı, cin halısı, ipek halı gibi özel ve degerli halılarınızın yıkama işlemi fabrikamızda rahatca ve güvenli bir bicimde yapılmaktadır. Bilincsiz halı yıkama fabrikalarının bozduğu renklerinin soldurdugu halıların yıkama işlemi sırasında tamir ve renkleriyle oynama tecrübesine sahibiz. Halı yıkama işleminin yanında eskitme hizmetimizde bulunmaktadır.

WhatsApp Destek