İnternetten Halı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz | Bostanlı koltuk yıkama - Bostanlı Stor ve zebra perde yıkama - Şemikler -Örnekköy- Nergiz - Çiğli - Balatçık - Mavişehir - Gümüşpala 0545 583 17 28

İnternetten Halı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

İnternetten Halı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

İnternetten Halı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Hem zamandan tasarruf etmek hem de ulaşım kolaylığından dolayı online alışveriş son üç beş yılda yükselişe geçti. Her 4 kişiden 1’i internetten alışveriş yapıyor. Mobilyadan ev alışverişine kadar pek çok alanda güvenli sitelerden alışveriş yapmanız mümkün. Peki, internetten halı almaya karar verdiyseniz nelere dikkat etmelisiniz?

Uygun Halıyı Nasıl Seçerim?

Öncelikle halı alacağınız sitenin güvenilir olduğuna bakmalısınız. Daha sonra evinizde hangi odaya halı alacaksanız alanın boyutunu ölçmelisiniz. Ölçü alırken hataya düşmemek için birkaç kere kontrol etmenizde yarar olacaktır. Salonunuz çok genişse oturma alanı ve yemek alanı için farklı ölçüler alıp iki parça halı almanızda yarar olacaktır. Koridorunuzu daha geniş göstermek için kenarlardan boşluk bırakmanız gerekir. Ayrıca koridor uzunluğuna göre de tek parça ya da 2 parça alma seçeneğini düşünebilirsiniz. Yatak odanızda alan boşluğu U şeklindeyse 3 küçük parça halı ya da kilim alanı daha ferah gösterecektir. Mutfakta yemek hazırlarken herhangi bir kirlenme durumuna karşı tezgahın önünü kaplamayan halılar idealdir.

 

Hangi Tür Halı Almalıyım?

Ölçüleri aldıktan sonra sıra hangi tür halı tercih edeceğinize geldi. Tercihinizin el dokuması mı hazır halı mı olduğunu belirlemelisiniz. El dokuması halılar her zaman daha özgün ve prestijli olmasına rağmen maliyet açısından daha uygun bir seçenek istiyorsanız makine dokuması halılara yönelebilirsiniz.

Ürünün kalitesini anlamak için ürün özellikleri kısmından detaylı araştırma yapabilir, farklı ürün ve modellerle karşılaştırabilirsiniz. Halı üretiminde yün, akrilik, naylon, polyester gibi malzemeler kullanılır. Bazı halı modellerinde bu malzemelerden birkaç tanesi karıştırılarak aynı anda kullanılabilir. Bu da ürünün kalitesini ve fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Yün halılar iplik ve doku kalitesinden dolayı diğer materyallere göre daha yüksek kalite performansı sunmaktadır. Fakat yüne alternatif olarak daha uygun fiyatlı olan akrilik de uzun ömürlü bir malzeme olmasından dolayı çok sık tercih edilir. Naylon halılar ise yıpranmaya karşı etkili olmasının yanı sıra leke tutmama özelliği ile en çok mutfaklarda kullanılır.

İade ve Değişim Koşulları Önemli

Seçimlerinizi yaptınız. Size en uygun model ve ölçüyü buldunuz. Zevkinize ve evinizin dekorasyonuna uygun rengi seçtiniz. Şimdi sipariş verme aşamasındasınız. Ölçünün doğru olduğunu bir kez daha kontrol edin, beklediğiniz gibi çıkmama olasılığına karşı iade ve değişim seçeneklerini kontrol edin. Ayrıca teslimat süresine ve satın alma sonrasında iletişime geçecek muhattap bulmaya da dikkat etmelisiniz.
Yeni Aldığım Halıyı Yıkatmalı mıyım?

Halınız geldikten sonra depoda bekleme süresini ve taşınma aşamalarını gözden geçirdiğinizde yıkanmasının hem sizin hem de varsa ailenizin küçük üyelerinin sağlığı için ne kadar önemli olduğunu yıkama ve temiz siz de biliyorsunuz. Temizleme işlemleri için fırsatlarla dolu Karşıyaka Halı Yıkama’yı güvenle tercih edebilirsiniz. KarşıyakaMavişehir ve Bostanlı bölgesinde düzenli halı yapan servislerimiz ile halılarınızı kolayca bizlere teslim edebilirsiniz.

Sosyal Medya:
WhatsApp Destek